Bizim hikayemiz Karadeniz’in zorlu ama bir o kadar da güzel coğrafyasında başlar.

Dedemiz Hızır Erdoğan’ın babası, Rus işgalinden Kuvâ-yi Milliye dönemine kadar işgal altındaki süreçleri yaşamış, bizzat Kuvâ-yi Milliye’de Yunan ordusuna karşı savaşmış; iki kardeşini Sarıkamış Harekatı’nda şehit vermiştir. Ülkemizin Kurtuluş Mücadelesi yıllarında ailemizin büyükleri hem doğuda hem batıda vatan toprakları için savaşmıştır.

Hızır Dedemiz, Cumhuriyet’in ilk döneminin denizcilerindendir. Yurtdışında onlarca ülkeyi ve kültürü görmüş, sonrasında Babamız Ahmet Erdoğan ile birlikte Rize’de, İstanbul’da ve Ankara’da birçok inşaat işleriyle uğraşmıştır.
Babamız, dedemizle birlikte 1986 yılında ilk büyük girişimimiz olan çay fabrikamızı açmış ve aile şirketimiz olan Orçay A.Ş.’yi kurmuştur. Bir taraftan bu toprakların değerini, çay toplayan ellerin emeğini sofralara ulaştırırken; bir taraftan da Türkiye’de çay endüstrisinin gelişmesi, çay çiftçisinin emeğinin karşılık bulması için gerek yerel gerek ulusal çapta mücadeleler vermiştir.
2008 yılında, bu ülkenin bereketli topraklarından elde ettiğimiz yerli sermaye ve 50 yıla yakın inşaat tecrübemiz ile Ankara’da Pasifik İnşaat’ı kurduk. Next Level Ankara, Next Level Loft, Next Level Çayyolu gibi alanında ilk olan projeleri tamamladık ve teslim ettik. Türkiye’nin tek parselde en büyük karma yaşam projesi Merkez Ankara’yı geliştirdik; inşasına devam ediyoruz. Ankara’nın en önemli konut bölgelerinden Dikmen Vadisi’nde Next Level Yıldız Projemize ve İstanbul’un hem yaşam hem ticaret merkezi olan Levent bölgesinde, Türkiye’nin gayrimenkul piyasasına büyük değer katacağına inandığımız İstanbul projemize hazırlanıyoruz. Toplamda 1.277.322 m² inşaat alanını tamamladık, 1.553.598 m² alanda ise inşaata devam ediyoruz.
Pasifik Eurasia ile uluslararası lojistik sektöründe, ülkemiz üreticilerinin küresel pazarlara ulaşmasına, firmalarımızın rekabetçiliğine, ihracata ve ekonomimizin enflasyonla mücadelesine destek oluyoruz. Asya ve Avrupa arasındaki Doğu-Batı ve daha sonrasında Kuzey-Güney yönlü taşımacılıkta Türkiye’yi transit merkez haline getirmek için çalışıyoruz.

Grubumuz, günümüzde gayrimenkul-inşaat, lojistik, uluslararası ticaret, imalat sanayi ve teknoloji bilişim faaliyet alanlarında 2.500’den fazla istihdam oluşturarak, 8 şirketle yaşamı tasarlamaya, ülkemize katma değer sunmaya, istihdamı artırmaya ve kalkınmaya omuz vermeye devam ediyor.
Rize’de doğduk, Ankara’da büyüdük; Ankara’dan Türkiye’ye ve Dünya’ya açılıyoruz.

Pasifik Vakfı ile kurumsal sosyal sorumluluk projelerimizi hayata geçiriyor, toplumumuza olan sorumluluklarımızı da yerine getirmeye devam ediyoruz. Çünkü bizler, ekonomik büyümenin ve toplumsal ilerlemenin ahlâklılığına inanan, vakıf medeniyetinin çocuklarıyız.

Değerlerimiz, yaptığımız her işin merkezinde yer alıyor; küresel düşünmek, sürdürülebilirlik, değer üretmek, güvenilirlik, etik olmak, aile olmak… Biz, içinde yaşadığımız topluma faydalı olmak ve geleceğe eserler bırakmak için yaptığımız her işi tutkuyla, cesaretle ve bereketle yapmaya çalışıyoruz; tıpkı babalarımız, dedelerimiz ve bu toprakları bize vatan yapan atalarımız gibi…

Yönetim Kurulu

Fatih ERDOĞAN
Yönetim Kurulu Başkanı

Gazi Üniversitesi Makine Mühendisliği  mezunu,  evli ve 5 çocuk babasıdır.

Abdülkerim FIRAT
Yönetim Kurulu Başkanvekili

Karadeniz Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği mezunu, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Mehmet ERDOĞAN
Yönetim Kurulu Üyesi

2009 yılından bu yana Rize Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini de yürütmekte olan Mehmet Erdoğan evli ve 5 çocuk babasıdır.

Başkanın Mesajı

Grubumuzun 1980’li yıllarda gıda imalat sanayi ile başlayan yolculuğu, 2000‘li yıllarda gayrimenkul ve inşaat sektörüne güçlü girişi ile ciddi bir ivme kazandı. Gayrimenkul alanında ilkleri gerçekleştirmeye, ayrıntıları planlamaya, tasarım, kalite ve yatırım değeri üretmeye odaklanarak simge yapılara imza attık. Yatırımlarımızı, cesaretle sürdürüp, başarıyla sonuçlandırdık ve üretmenin tutkusu ile durmadan, yola devam ettik.

İnşaat sektöründeki ivmemizi 2020’li yıllarda uluslararası lojistik ve uluslararası ticaret sektörlerinde daha da hızlandırmayı başardık. Uluslararası lojistik alanında Doğu-Batı ve Kuzey-Güney yönlü taşımacılıkta Türkiye’yi transit merkez haline getirme misyonu ile hareket ediyoruz. Ülkemiz ürünlerinin uluslararası piyasalara ulaşmasını hem zaman hem de maliyet açısından daha verimli hale getiriyor, ülkemiz firmalarının küresel rekabetçiliğine katkı sunuyoruz. Uluslararası Ticaret alanında Orta Asya, Rusya, Çin pazarlarına odaklanıyor, ithalat ve ihracatı dengeli bir şekilde sürdürüyoruz.

Küresel düşünmek, sürdürülebilirlik, değer üretmek, güvenilirlik, etik olmak, aile olmak değerleri yaptığımız her şeyin merkezinde yer alır ve tutku, cesaret, bereket ile birleşerek işlerimizi yaparken bize yol gösterir. Biz Pasifik olarak “Yaşamı Tasarlama“ misyonu ile hareket eder kendimizi de geliştiriciler olarak görürüz. Bu misyonun kapsayıcılığı iş yaptığımız sektörlere göre şehri, evi, işi, ticareti, teknolojiyi kısacası yaşamı dönüştürür ve geliştirir.

Önümüzdeki dönemlerde de yatırıma, üretime, istihdama hız kesmeden devam edeceğiz. Lojistik ve ticaret operasyonlarımızı Dünya’da genişletirken, gayrimenkul ve inşaat alanında Ülkemizin önde gelen şehirlerinde yeni simge projelere imza atacağız. Bilişim ve teknoloji alanlarında yeni stratejik yatırımlara hazırlanmaktayız. Bu topraklara olan üretim sorumluluğumuzu yerine getirdiğimiz gibi eğitim, kültür ve sağlık alanlarında sosyal sorumluluklarımızı da Pasifik Vakfı ile yerine getirmeye devam edeceğiz.

Fatih ERDOĞAN Pasifik Yönetim Kurulu Başkanı

Rakamlarla Pasifik

5 Sektör

8 Şirket

2500+ İstihdam

1.277.322 m² Tamamlanan İnşaat Alanı

1.553.598 m² Devam Eden İnşaat Alanı

843 Adet Ofis Teslimi

3.778 Adet Konut Teslimi

52.450.000 kg / 13 Milyar Bardak Çay Üretimi

354.000 m² Tesis Yönetimi

*31 Aralık 2020 tarihli verilerdir.

Kilometre Taşları